Galeria Warmińska ma stanąć w południowej części miasta, przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Tuwima. Inwestor, firma Libra Project, w przygotowanym planie założył, że dojazd do galerii będzie przebiegać przez część działki należącej do sąsiedniego kompleksu hipermarketów Real, Media Markt i Praktiker. Na takie rozwiązanie nie chce zgodzić się właściciel tej nieruchomości – spółka Apollo-Rida Poland.

Jeżeli stronom nie uda się dojść do porozumienia projekt może zostać wstrzymany. Jak napisała Gazeta Wyborcza Olsztyn, spółka Apollo-Rida Poland będzie bronić swoich praw. Może nawet zaskarżyć decyzje administracyjne w tej sprawie.

Budowa galerii miała ruszyć w 2009 roku, ale z powodów formalnych do tej pory brak konkretnych decyzji odnośnie ponownego terminu rozpoczęcia prac.

Galeria Warmińska ma być największym kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Powierzchnia całkowita tej dwupoziomowej galerii wyniesie blisko 109 tys. mkw. Znajdzie się na niej między innymi 180 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness, kino i amfiteatr, boiska sportowe, a zimą lodowisko. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie wielopoziomowy parking na ponad 1,3 tys. miejsc.