Pierwszy w Polsce salon wyprzedażowy Empik ma ponad 400 mkw. Zaczął funkcjonować od 18 lutego br. W ofercie asortymentowej znalazło się 21 tys. tytułów: książek, płyt, filmów oraz gier. Cały asortyment dostępny w outlecie można kupić w niższych cenach.

Sklep podzielono na cztery strefy z różnymi kategoriami produktów: książki, multimedia (gry, konsole, akcesoria), płyty z muzyką, filmy. Asortyment stanowią końcówki serii oraz starsze wydania, w niewielkiej części to także produkty uszkodzone.

Empik jest siecią zajmującą się dystrybucją prasy, sprzedażą książek i płyt, programów oraz gier komputerowych. Salony dysponują asortymentem z najważniejszych dziedzin kultury i rozrywki.
Sieć prowadzi w Polsce ponad 150 salonów multimedialnych. Marka obecna na rynku od 60 lat (wcześniej jako Kluby Międzynarodowej Prasy i Książki), znalazła się w ścisłym finale Programu "Jakość obsługi 2008" i na liście 100 najbardziej przyjaznych firm w Polsce: Handel i Usługi.

Empik należy do grupy Empik Media & Fashion, która w swoim portfolio posiada także sieć z artykułami dla dzieci Smyk. Pod marką Empik działa także sieć kawiarni Empik Cafe obecna na terenie całej Polski – zarówno w salonach Empik, jak również w centrach handlowych, biurach, ważnych punktach komunikacyjnych (porty lotnicze i dworce kolejowe) oraz samodzielnych lokalizacjach. Drugim ważnym elementem działalności firmy jest sklep internetowy empik.com.