Marketing popularyzacje ważne społecznie idee

Katowicka inwestycja powstanie w centrum miasta, w pobliżu dworca PKP i PKS. Powierzchnia całkowita centrum wyniesie 46 tys. mkw. W zamierzeniach galeria ma być nowoczesnym, kompaktowym, śródmiejskim centrum typu convenience. Deweloper liczy, że uda się osiągnąć synergię pomiędzy obiektami handlowymi, które powstaną w ścisłym centrum miasta. Przypomnijmy, że inwestycję przy Galerii Katowickiej rozpoczęła także firma Neinver.

Drugim planowanym obiektem jest Pasaż Victoria w Lublinie w pobliżu Bramy Grodzkiej i Placu Litewskiego. Centrum handlowo-usługowe Pasaż Victoria ma liczyć ok. 36 tys. mkw., z czego 19 tys. mkw. będzie stanowić powierzchnia handlowa. Obecnie trwają rozmowy z urzędnikami w sprawie wydania pozwolenia na budowę. Obiekt ma być gotowy w 2013 roku.

Kolejną lokalizacją CDI na handlowej mapie Polski będzie modernizacja Domu Handlowego Krakus, który mieści się przy krakowskim Rynku Głównym u zbiegu ulic Wiślnej i Św. Anny. Koncepcja komercjalizacji zakłada, że na trzech poziomach handlowych o powierzchni blisko 3,5 tys. mkw., pojawi się jeden duży najemca. Prace budowlane potrwają ok. 12 miesięcy, zatem pierwsze zakupy w odnowionym Krakusie będzie można zrobić w drugiej połowie 2012 roku.

Informacje na temat planowanych obiektów prezes CDI podał podczas konferencji prasowej dotyczącej wejścia na polski rynek firmy Immobel. Oba przedsiębiorstwa są teraz częścią Eastbridge Group. Na początku lutego br. CDI sprzedało Immobelowi dwie swoje spółki: Okrąglak w Poznaniu i budynek popularnie zwany Smykiem w Warszawie. Przedstawiciel CDI zaznaczył, że firma będzie wspierać Immobel przy realizacji tych projektów.