Miasto Gdańsk wniesie do spółki nieruchomości o powierzchni ok. 3,1 ha, co stanowi udział nie większy niż 49 proc. Drugim udziałowcem będzie deweloper – Multi Corporation.

Jak już informowaliśmy projekt architektoniczny przedstawiony przez inwestora oceniają aktualnie urzędnicy z miejskiej komisji konkursowej.

Budowa centrum będzie czasochłonnym przedsięwzięciem – całość ma być gotowa dopiero w 2017 roku.

Inwestycja zagospodarowania Targu Siennego i Rakowego będzie realizowana na terenie o powierzchni ok. 5,5 hektara, obejmującym nieruchomości należące do miasta i powierzchnię uzyskaną poprzez zabudowę torów kolejowych. Projekt zakłada budowę m.in. wielofunkcyjnego kompleksu z funkcjami usługowo-handlowymi, hotelowymi, biurowymi, rozrywkowymi wraz z ogólnodostępnymi parkingami na 830 miejsc. W ramach inwestycji wybudowany zostanie również obiekt przeznaczony na siedzibę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska, który będzie pełnił funkcje informacyjne i edukacyjno-kulturalne.

Multi Corporation to firma deweloperska skupiająca się na inwestycjach w centrach europejskich miast. Opiera swą działalność na czterech filarach, odpowiedzialnych za budowę centrów handlowych, inwestowanie, zarządzanie majątkiem i zarządzanie nieruchomościami.