Umowa została podpisana 16 lutego br. pomiędzy spółką Progress IV a Nalepa Capital Trust i Tomaszem Nalepą. W nowo utworzonej firmie Progress IV będzie miało 50 proc. udziałów i głosów.

Celem powołania spółki jest budowa zespołu obiektów handlowych zlokalizowanych na nieruchomości położonej w gminie Miedziana Góra. Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu to 55 tys. mkw.

Plany inwestycyjne Rank Progress zakładają zainwestowanie do końca 2012 roku 375 mln zł. Deweloper planuje realizację około 165 tys. mkw. powierzchni handlowej, głównie w małych i średnich miastach.

W latach 2011-2012 firma Rank Progress planuje zakończenie sześciu dużych projektów. Już w II kw. tego roku oddana zostanie Galeria Twierdza w Zamościu, której powierzchnia całkowita wynosi 31,4 tys. mkw. Niedługo potem, w IV kw. 2011 roku gotowa ma być Galeria Tęcza w Kaliszu, a także hipermarket budowlany w Krośnie. Ostatnia inwestycja jest realizowana z przeznaczeniem na sprzedaż.

W roku 2012 zakończy się budowa galerii w Świdnicy (I kw., 23,1 tys. mkw.), galerii handlowej w Skarżysko-Kamiennej (III kw., 16 tys. mkw.), galeria w Chojnicach ((IV kw., 36,5 tys. mkw.) oraz zostanie sfinalizowany projekt parku handlowego pod wynajem w Krośnie (IV kw., łącznie z hipermarketem budowlanym – 24,2 tys. mkw.).

Rank Progress SA prowadzi inwestycje w całym kraju. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji wielkopowierzchniowych centrów handlowych, śródmiejskich galerii handlowych, inwestycji mieszkaniowych oraz krótkoterminowych projektów o wysokiej rentowności. W lipcu 2010 roku firma weszła na Giełdę Papierów Wartościowych.