Plan rozwoju przyjęty przez Komfort na rok 2011 zakłada otwarcie łącznie około 30 placówek. Spółka stawia na rozbudowę sieci partnerskiej o około 20 nowych sklepów. Równolegle planuje również otwarcie około pięciu sklepów własnych oraz relokowanie około 10 istniejących sklepów do nowopowstających retail parków.

– Obecnie na rynku jest dobry moment na rozpoczęcie działalności franczyzowej w naszej branży. Na koniec 2010 roku odnotowano więcej rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych w porównaniu z końcem 2009 roku. Na rok 2011 prognozowany jest wzrost liczby nowych mieszkań oddanych do użytkowania, co już w drugiej połowie roku powinno przełożyć się na poprawę koniunktury w branży wykończenia wnętrz – mówi Anna Klinowska, dyrektor ds. rozwoju Sklepów Komfort. – Z drugiej strony, warunki przystąpienia do naszego systemu franczyzowego są nadal atrakcyjne, a na rynku łatwiej o wynegocjowanie korzystnych stawek za wynajem lokalu.

Komfort poszukuje kandydatów na franczyzobiorców w miastach liczących 25-80 tys. mieszkańców. Warunkiem przystąpienia do sieci jest posiadanie działalności gospodarczej oraz kapitału na inwestycję początkową w wysokości około 120 tys. zł i dysponowanie lokalem własnym lub wynajmowanym w atrakcyjnej lokalizacji o powierzchni około 400 mkw.

Za granicą zapowiadany jest dalszy rozwój sieci własnej – w Czechach planowe jest otwarcie trzech, a na Słowacji dwóch nowych sklepów.