Krupówki to nie tylko główna atrakcja turystyczna Zakopanego, to także ulica handlowa, która przyciąga okolicznych sprzedawców. Jednak zdaniem władz miasta, budki i stelaże lokalnych sprzedawców tworzą zły wizerunek miasta i stwarzają jednocześnie zagrożenie dla samych turystów.

Jak się okazuje, dla władz miasta, problemem nie są jedynie nielegalni handlarze. Z ulicy miasta zniknąć mają wszyscy sprzedawcy. Już w marcu może zapaść oficjalna decyzja o zakazie handlu ulicznego w całym mieście. Radni już wkrótce będą debatować nad finalnym kształtem uchwały w tej sprawie. Jej zwolennikiem jest właśnie Wojciech Solik.

Co oczywiste, ze zdaniem wiceburmistrza nie zgadzają się lokalni handlarze, którzy na głównej ulicy handlowej Zakopanego sprzedają oscypki i inne regionalne wyroby, które dotychczas stanowiły dla turystów atrakcyjną pamiątkę z pobytu w górach.

Krupówki to najbardziej znana ulica Zakopanego i jedna z atrakcji turystycznych rejonu. Zakopane jest jednym z największych ośrodków Podhala. Liczba mieszkańców miasta wynosi około ponad 26 tys. Dla zdecydowanej większości podstawowym źródłem utrzymania są różne gałęzie turystyki. Zwłaszcza, że rocznie Tatry odwiedza nawet do trzech milionów turystów, to oni stanowią źródło dla rozwoju gospodarki tego rejonu.