Firma NEPH we wrześniu ubiegłego roku otrzymała decyzje środowiskowe, teraz stara się o dalsze pozwolenia. Spółka prowadzi także rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy infrastruktury dojazdowej do centrum. Jak informuje serwis info.elblag.pl, jest to kluczowy punkt inwestycji: – Dla przyszłych najemców liczy się to, by centrum miało bezpośredni dostęp z drogi krajowej. Bez tego węzła budowa centrum się nie rozpocznie – powiedział w rozmowie z dziennikarzami portalu Lech Jeziorny, koordynator projektu z firmy NEPH.

Kompleks handlowy Siódemka ma powstać na 23 ha działce przy ul. Akacjowej w bezpośrednim sąsiedztwie drogi S7, z której prowadzić będą główne wjazdy. Całkowita powierzchnia centrum to ponad 75,3 tys. mkw., a powierzchnia zabudowy – ponad 69,5 tys. mkw. Centrum będzie się składać z galerii handlowej wraz z kinem, dwóch hipermarketów: spożywczego i budowlanego oraz stacji benzynowej i myjni. Przy kompleksie powstanie także parking dla 1350 samochodów.

Inwestor przygotował już projekt architektoniczny. Według planu budynek ma mieć kształt łuku. Wewnątrz, nad sklepami, powstaną antresole, a na piętrze – przestrzeń biurowa dla administracji centrum.

Inwestor przewiduje, że prace przy budowie kompleksu rozpoczną się najwcześniej wiosną lub latem przyszłego roku.