Do Urzędu Miasta Otwock wpłynęła oficjalna oferta spółki Estelle Investments, która jest zainteresowana dokończeniem budowy galerii handlowej pomiędzy ulicami Andriollego, Powstańców Warszawy i Staszica.

Firma jest największym wierzycielem poprzedniego inwestora – spółki Dorex, która z powodu kłopotów finansowych nie wywiązała się z umowy. Jak podał portal Linia Otwocka w piśmie skierowanym do władz miasta Michał Grochala, członek zarządu spółki, poinformował: „Jesteśmy gotowi przyjąć na siebie obowiązki inwestora i dokończyć inwestycję w Otwocku, mając tytuł prawny do całej nieruchomości.” Aby to było możliwe miasto powinno ogłosić drugą licytację działki. Estelle Investments chce również przedłużenia terminu zakończenia budowy. Przypomnijmy, że pierwsza licytacja, planowana na 30 grudnia 2010, nie odbyła się ze względu na brak zainteresowania nieruchomością.

Przedstawiciele Urzędu Miasta Otwocka są ostrożni wobec oferty Estelle Investments. Zanim magistrat podejmie decyzję, chce poznać szczegółowe plany inwestora i spotkać się z prawnikiem reprezentującym spółkę.

Jak już pisaliśmy, w 2005 roku inwestor, tj. spółka Dorex, zapowiadał stworzenie galerii handlowej o powierzchni sięgającej około 24 tys. mkw. Pod wynajem miało zostać zagospodarowanych 10 tys. mkw. W projekcie przewidziano także miejsce na delikatesy spożywcze, czterosalowe kino, lokale gastronomiczne oraz parking podziemny dla około 300 samochodów. Zakończenie inwestycji pierwotnie planowano na 2009 rok, a oddanie obiektu do użytku – na 5 grudnia 2010 roku. Firma Dorex nie wywiązała się jednak z umowy. Przez trzy lata prace przy budowie obiektu nie ruszyły. W związku z problemami finansowymi inwestora władze miasta postanowiły rozwiązać umowę, a nieruchomość wystawić na licytację.