Odnowiony salon ma 1,4 tys. mkw. i podzielony jest na grupy asortymentowe. W każdej z nich można znaleźć zarówno produkty z wyższej półki, jak i artykuły od popularnych producentów w przystępnych cenach.

Do elektromarketów wprowadzono czytelny podział na strefy poprzez wyraźnie podkreślenie ciągów komunikacyjnych, które jasno dzielą sklep na poszczególne działy. Aby ułatwić klientom wybór wprowadzono szereg elementów informacyjnych, które wyjaśniają funkcje urządzeń i pozwalają idealnie dopasować wybierany produkt do indywidualnych potrzeb.

W chwili obecnej w ramach sieci działa 230 marketów. Spółka informuje, że w 2011 roku inwestycje będą kontynuowane, głównie w miastach do 100 tys. mieszkańców, w placówkach własnych oraz w ramach najmu powierzchni w galeriach oraz obiektach wolnostojących.

Media Expert to dynamicznie rozwijająca się sieć elektromarketów, obecna na rynku od 8 lat. Sklepy Media Expert oferują w sprzedaży szeroki asortyment elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego. Dostępne są następujące produkty: pralki, lodówki zmywarki zamrażarki, komputery, laptopy, monitory, aparaty fotograficzne, telefony gsm, zestawy kina domowego i wiele innych. Poprzez aktywną ekspansję Mediaexpert jest rozpoznawalną marką elektromarketów w branży Multimedia AGD RTV w kraju.