W 2010 w Focus Mall w Jeleniej Górze wbudowano kamień węgielny pod galerię, udało się także zakończyć postępowanie administracyjne i uzyskać pozwolenie na budowę układu drogowego przy centrum.

Kolejnym ważnym wydarzeniem było otrzymanie przez dewelopera miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla dwu projektów: Focus Mall w Tomaszowie Mazowieckim oraz Focus Mall w Stargardzie Gdańskim. Dokumenty te pozwalają na realizację wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.

Przyspieszenia nabrały także procesy administracyjne związane z budową Focus Parku we Włocławku. Firma uzyskała pozwolenie na budowę obiektu oraz infrastruktury dojazdowej do centrum. Deweloper otrzymał także zgodę na wyburzenie istniejących na działce zabudowań.

Z kolei w listopadzie 2010 roku firma zawarła kontrakt z Mostostalem Warszawa na realizację robót konstrukcyjnych przy Focus Mall Gliwice. Jego wartość wynosi 31 mln euro.

– Jestem zadowolony z postępu prac zmierzających do budowy kolejnych obiektów handlowych. W ubiegłym roku powodów do satysfakcji dostarczały mi także wyniki osiągane przez działające już galerie Focus Mall oraz park handlowy Focus Park. Traktujemy je jak wizytówkę jakości realizowanej przez nas powierzchni handlowej, przemyślanej komercjalizacji, konsekwentnego zarządzania i marketingu. Doczekaliśmy się uznania w oczach najemców – naszych klientów oraz konsumentów. Przykładem może być Bydgoszcz wskazana przez najemców jako jeden z najlepszych przykładów centrów handlowych w Polsce – podsumował Jarosław Fijałkowski, prezes Parkridge Retail Development.