Do najemców dołączyły sieci New Yorker i Douglas

Okrąglak w Poznaniu ma stać się docelowo budynkiem biurowym, będzie oferował ok. 7,6 tys. mkw. powierzchni użytkowej, a prace ruszą na początku marca br. Z kolei warszawski Smyk po przebudowie i powiększeniu, która rozpocznie się z początkiem 2012 roku – w 60 proc. będzie składał się z powierzchni biurowych.

Poza oczywistą wartością spółki Immobel, w tej transakcji upatrywaliśmy ogromny potencjał dla rozwoju działalności Eastbridge na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jednym z naszym zamysłów była współpraca Immobel z naszą polską spółką CDI (zarządzającą 12 nieruchomościami handlowymi w centrach największych miast – m.in. Wars&Sawa, Renoma, Sezam, etc.) – celem osiągnięcia istotnych synergii.

Oba projekty Immobel w Polsce stanowią kontynuację strategii ekspansji i dywersyfikacji portfolio firmy na nowym, perspektywicznym rynku. Celem Immobel jest uczynienie z Polski "second home market" – drugiego pod względem wielkości, po rynku macierzystym w krajach Beneluksu. Spółka posiada kilkaset milionów złotych na przejęcia i co roku będzie przejmowała kolejne 2-3 projekty w Polsce, koncentrując się głównie na projektach biurowych, a w dalszej kolejności również w segmencie mieszkaniowym.

Eastbridge znany jest w Polsce jako posiadacz 60,2 proc. akcji giełdowej spółki EM&F, do której należą takie marki, jak Empik czy Smyk. Eastbridge kontroluje także spółki z rynku nieruchomości handlowych: CDI w Polsce oraz DownTown Holding w USA/Nowy Jork.

W sierpniu 2010 roku Eastbridge zakupił największy (tzw. referencyjny) pakiet akcji w belgijskiej firmie deweloperskiej Immobel, która od 150 lat z sukcesem rozwija działalność w krajach Beneluksu w trzech obszarach biznesowych: kompleksy biurowe, nieruchomości mieszkaniowe i banki ziemi.