Firma rozpocznie prace na początku marca br.

Galeria Sfera stanowi centrum skupiające ludność miasta. Korzystając z tej zalety, chętnie włącza się i inicjuje akcje, angażując klientów w ważne społecznie działania. Realizuje tym samym ideę CSR – społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Zorganizowaliśmy np. dwutygodniową zbiórkę ciepłych ubrań przeznaczonych dla najuboższych mieszkańców. Przy tym projekcie współpracowaliśmy z PCK. Symbolem naszej inicjatywy był happening artystyczny Małgorzaty Markiewicz pt. „Raz, dwa, tree – ubieramy drzewo”. Artystka na oczach klientów i przechodniów ubrała drzewo rosnące przed galerią w patchworkowy, ciepły „sweter”. Otulone drzewo to z jednej strony przejaw street artu, a z drugiej symbol opieki i troski o innych w obliczu zimy. Efekt zbiórki to pięć skrzyń zapełnionych setkami ubrań, które zostały przekazane najuboższym mieszkańcom miasta.

Natomiast ponad 32 litry krwi zebrano w akcji „Oddaj krew – idź na mecz” przeprowadzonej w październiku ubiegłego roku przez Sferę, również we współpracy z PCK, a także klubem sportowym TS Podbeskidzie oraz bielskim teatrem. Krew oddały 72 osoby, honorowych krwiodawców było tak wielu, że ambulans stacjonował przed Sferą o kilka godzin dłużej niż pierwotnie planowano. Wszyscy krwiodawcy zostali nagrodzeni biletami na mecz TS Podbeskidzie oraz zaproszeniami do Teatru Polskiego.