Impreza rozpocznie się w sobotę o godzinie 12 i potrwa aż do niedzieli do godziny 18. Wszyscy, którzy w tym czasie pojawią się w Galerii Chełm będą mogli obserwować zmagania zawodników w drifcie i wziąć udział w pokazie najbardziej widowiskowej dyscypliny sportu motorowego.

Na specjalnie przygotowanym torze przeprowadzone zostaną eliminacje, które wyłonią 16 finalistów – najlepszych zawodników Polski Północnej. Organizatorzy przygotowali również prezentacje i pokazy samochodów offroadowych, maszyn latających oraz liczne zabawy dla publiczności z nagrodami.

Drifting to obecnie najdynamiczniej rozwijający się sport motorowy wywodzący się z Japonii. Popularność driftingu w Polsce niebywale wzrosła w 2004 roku kiedy zorganizowano pierwsze polskie zawody, które odniosły wielki sukces. Drift RC to równie widowiskowa dyscyplina sportu pojazdów zdalnie sterowanych. Modele samochodów sportowych RC nie odbiegają wyglądem i zachowaniem od prawdziwych samochodów sportowych. Również posiadają spalinowe silniki podatne na tuningowe modyfikacje, ogromne aluminiowe felgi, spojlery czy widowiskowe lakierowanie nadwozia.

Podczas weekendowych zabaw i atrakcji każdy będzie mógł spróbować poprowadzić takie auto. Dodatkowo, dla publiczności przewidziano również możliwość zabawy innymi modelami RC (samochody terenowe, helikoptery, maszyny wojskowe), a także konkursy z nagrodami.

Cała weekendowa impreza zostanie zorganizowana wewnątrz Galerii Chełm.