Sfera angażuje klientów działania społecznie

Obecnie trwa IV etap rozbudowy centrum, który jest związany z pracami nad parkingiem w celu ukończenia płyty stropowej nad poziomem -1. – Ostatnie dwa miesiące poświęciliśmy w dużej mierze na wykonywanie robót ziemnych, budowę fundamentów i konstrukcji nowego parkingu podziemnego. Jednocześnie trwały także prace wzdłuż elewacji, a także prace wyburzeniowe. Teraz rozbudowa wchodzi w decydujący etap i nabiera właściwego rozpędu – mówi Artur Kotas, z firmy DIL Polska Baumanagement, zarządzającej procesem rozbudowy centrum.

Po zakończeniu tych prac projekt wejdzie w końcową fazę. V etap polegać będzie na wykonaniu całej konstrukcji budynku w stanie surowym oraz częściowej przebudowie parkingu po stronie zachodniej. Ostatni, VI etap, inwestor planuje rozpocząć pod koniec czerwca. Potrwają wówczas prace wykończeniowe oraz nastąpi przebudowa parkingów i zieleni w najbliższym sąsiedztwie.

Prace budowlane na terenie Silesia City Center potrwają do jesieni 2011 roku. Nowa Silesia City Center zwiększy swoją powierzchnię z 66 tys. m kw. do 86 tys. m kw. Powstanie dodatkowo 60 sklepów. Dziś jest ich 250.

Jak mówi Marta Drzewiecka, dyrektor ds. marketingu Silesia City Center odnowiona Silesia jest niezwykle atrakcyjna dla najemców: – Nowa część Silesia City Center przyciąga marki z wyższej półki, często firmy, które do tej pory nie miały na Śląsku swoich salonów. Najbliższe były w Krakowie lub Warszawie. Najemcy ci doceniają Silesię przede wszystkim ze względu na ogromny potencjał. Rocznie Silesię odwiedza prawie 13 milionów klientów z kraju i zagranicy – dodaje.