Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Nauka przez zabawę”. – Dzięki zabawie dzieci lepiej zapamiętują ważne wskazówki. Akcja była doskonałą okazją, aby dotrzeć z nauką bezpiecznych zachowań na drodze do dzieci i ich rodziców – podsumował wydarzenie w Gemini Park Tarnów Jacek Mnich, naczelnik Wydziału Ruchowego Drogowego KMP w Tarnowie.

Dzieci mogły poćwiczyć właściwe zachowania na drodze na przygotowanym torze rowerowym oraz podziwiać prawdziwy motocykl policyjny i brać udział w zabawach uczących bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dorosłym z kolei dedykowany był symulator zderzeń pokazujący konsekwencje nieostrożnych zachowań. – O potrzebie takich akcji świadczy frekwencja. W weekend odwiedziło nas ponad 21 tysięcy osób. Już to daje nam świadomość, że to, co robimy jest potrzebne – mówi Kinga Witek, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tarnów.

Centrum Handlowe Gemini Park Tarnów to nowoczesny obiekt usytuowany w północnej części Tarnowa, o łącznej powierzchni ok. 80 tys. metrów kwadratowych, w tym 42,5 tys. metrów kwadratowych powierzchni najmu GLA. Znajduje się w nim miejsce na blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Do największych najemców Centrum Handlowego należą wielkopowierzchniowe markety: Tesco, Castorama Media Markt oraz C&A, Jysk, Martes Sport, Reserved, KappAhl, Empik, Smyk, Deichmann, Rossmann, Drogeria Natura, Douglas, Top Secret & Friedns, House, Cropp, Home & You, KFC, Solar, Big Star. Inwestorem i deweloperem projektu jest Gemini Holdings.