Strefa restauracyjna „Pod chmurami” w CH Forum Gliwice została właśnie oddana do użytku. Food court na przyjęcie gości gotowy był już w styczniu, lecz trwały prace adaptacyjne najemców.

Strefa gastronomiczna ma powierzchnię 1000 mkw. i znajduje się w centralnej części centrum handlowego. Oprócz sieci Mr Hamburger pojawią się w niej także: STP Multifood, restauracja serwująca dania kuchni tureckiej oraz Coffee Station.

Koncepcja architektoniczna food courtu gliwickiego centrum została opracowana przez biuro Zalewski Architecture Group. Projekt zakładał wprowadzenie elementów naturalnego środowiska do wnętrza budynku. Całość jest utrzymana w kolorach bieli i naturalnego drewna. Strefa restauracyjna kojarzy się z wypoczynkiem i relaksem również dzięki starannie dobranym meblom: sofy-kamienie, stylizowane drzewa, lampy oraz oświetleniu w kształcie chmur. W projekcie uwzględniony został konkursowy pomysł studentów Politechniki Śląskiej – koncepcja „chmury”.

Za kampanię marketingową business-to-business food courtu C.H. FORUM otrzymało w 2010 r. prestiżową nagrodę ICSC (Międzynarodowa Rada Centrów Handlowych) Silver Solal Award.

Sieć Mr Hamburger istnieje od 1990 roku. W jej portfolio znajduje się obecnie około 30 placówek. Pierwszy lokal uruchomiony został w Chorzowie. Właścicielem marki jest firma Pakt z krajowym kapitałem. Spółka działa głównie na terenie województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. W menu Mr Hamburgera, oprócz hamburgerów, znajdują się m.in. hod-dogi, zapiekanki, tortille, kebaby oraz specjalności ziemniaczane oraz zestawy obiadowe.