Obecnie trwają prace projektowe oraz komercjalizacja obiektu. – Oprócz walorów estetycznych i stylistycznych, które swoją oryginalnością przyciągają klientów, nowa galeria w Kraśniku będzie miejscem praktycznym i użytecznym, zaoferuje odpowiednią liczbę miejsc parkingowych oraz będzie dobrze skomunikowana z miastem – mówi Anna Kusior, specjalista ds. marketingu i zarządzania w IVS Grupa Sp. z o.o.

Galeria Raj położona będzie w dzielnicy Fabryczna, przy jednej z głównych arterii miasta – ulicy Urzędowskiej, która jest także drogą wojewódzką. Lokalizacja ta jest znana wśród mieszkańców miasta i okolic jako docelowy punkt zakupów. Pogłębienie oferty odzieżowej, obuwniczej oraz usługowej zapewni łatwiejszy i szybszy dostęp do tej grupy produktów, która obecnie dostępna jest dla mieszkańców Kraśnika najbliżej w Lublinie.

Galeria ma stanowić przestrzeń handlową dla polskich i zagranicznych marek z różnej branży. W jednokondygnacyjnym budynku o powierzchni około siedmiu tysięcy metrów kwadratowych znajdzie się również miejsce dla strefy rozrywkowej i gastronomicznej. Inwestorzy już teraz zapowiadają, że obok obiektu powstanie parking na około 200 miejsc postojowych.

Komercjalizacja obiektu już się rozpoczęła. W toku są również procedury związane z projektowaniem obiektu.

Inwestorem Galerii Raj w Kraśniku jest Grupa IVS, która swoją działalność rozpoczęła w 1997 roku. Firma zajmuje się realizacją oraz kompleksową obsługą inwestycji budowanych. Powierzchnie handlowe, którymi dysponuje, charakteryzują się dokładnie przemyślaną i rozplanowaną przestrzenią, dostosowaną do potrzeb najemców. Aktualnie trwające projekty to rozbudowa Galerii „Raj” w Dębicy oraz budowa nowych obiektów w Mielcu, Kraśniku i Hajnówce.