Od początku swojego istnienia Galeria Askana wspiera działalność Fundacji najpierw poprzez udział w spełnianiu marzeń a następnie poprzez pomoc w organizowaniu corocznego Dnia Marzeń, podczas którego w Galerii odbywają się bezpłatne badania dzieci pod kątem wykrywania chorób onkologicznych. Podczas ostatniego Dnia Marzeń przebadanych zostało ponad 100 dzieci z czego 20 zostało skierowanych na dodatkowe badania lub obserwację.

Fundacja "Mam Marzenie" spełnia marzenia dzieci cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Do tej pory spełniła marzenia ponad 3 tysięcy dzieci. Fundacja powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku a od 2007 roku działa na terenie całej Polski poprzez 16 oddziałów terenowych. Więcej o Fundacji Mam Marzenie na: www.mammarzenie.org

Galeria Askana ma 55 tys. mkw. powierzchni całkowitej. Powierzchnia GLA to 18 tys. mkw. Znajduje się na niej: 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. C&A, Promod, Reserved, Solar, delikatesy Bomi, multiplex Helios z salami na 1,2 tys. osób – to tylko niektóre z marek znajdujących się w Galerii Askana, a których nie sposób znaleźć w promieniu 100 km od tego centrum.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo–Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock). Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo – rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie, Rumunii (o powierzchni całkowitej 330 tys. mkw).