Budynek Millenium Hall jest już gotowy. Obecnie trwają prace wykończeniowe i elewacyjne obiektu. W równie szybkim tempie realizowane są inwestycje drogowe na zewnątrz Millenium Hall. Podobnie jest z pracami w zakresie architektury wnętrz i instalacji wewnętrznych. Większość pomieszczeń technicznych została już ukończona i przekazana firmom instalacyjnym. W marcu rozpocznie się montaż schodów, chodników ruchomych i wind. Zarówno pasaże, jak i strefy najmu w Millenium Hall zostały już wyznaczone.

Powierzchnia komercyjna centrum wyniesie ponad 55,6 tys. mkw. Znajdzie się tam 250 sklepów z odzieżą, obuwiem, wyposażeniem wnętrz oraz restauracje, kawiarnie i cukiernie. Na powierzchni 2,5 tys. mkw. powstaną także delikatesy.

Millenium Hall wciela w życie koncepcję centrum „trzeciej generacji”, które wzbogaca funkcję handlową o dodatkowe elementy: centrum rozrywki, zespołu kinowego, sportowo-rekreacyjnego, hotelowego i konferencyjnego.

W Millenium Hall pojawią się marki dotąd w Rzeszowie nieobecne. Przykładem jest Grupa Inditex, która oprócz Zary otworzy salony: Pull and Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho.

Inwestycję Millenium Hall w Rzeszowie realizują na zlecenie firmy Develop Investment
sp. z o.o.: Grupa CMP oraz Dekra Construction Management.