Przygotowywany do otwarcia gdyński lokal znajduje się przy ulicy Abrahama, natomiast placówka w Gdańsku ruszy w Galerii Bałtyckiej. Obecnie działają trzy lokale sieci: dwa w Gdańsku – przy skrzyżowaniu Alei Grunwaldzkiej z ulicą Miszewskiego i przy ulicy Wały Jagiellońskie oraz w Sopocie przy ulicy Kościuszki.

Sieć Bioway chce dalej rozwijać sieć poprzez franczyzę. Aby otworzyć własną placówkę pod logo Bioway należy dysponować kwotą 300-500 tys. zł. Sieć oczekuje od potencjalnych kandydatów znalezienia lokalizacji oraz sfinansowania inwestycji bez udziału franczyzodawcy. Firma nie pobiera żadnej opłaty za przystąpienie do sieci. Oczekiwania firmy względem franczyzobiorców to przede wszystkim lokal w mieście powyżej 80 tys. mieszkańców zlokalizowany przy głównych ulicach lub w centrach handlowych. Jego optymalna powierzchnia to 150-200 mkw.

Właścicielem sieci jest PC Management – wielobranżowe przedsiębiorstwo powstałe w 1997 roku w Trójmieście. Jest między innymi franczyzobiorcą sieci Green Way i Subway. Pierwszy bar ze zdrową żywnością Bioway powstał w 2008 roku w Sopocie przy ul. Kościuszki. W menu lokali znajdują się dania główne, napoje oraz desery i przekąski. Dostawcami żywności do tej sieci są m.in. firmy: Soki Rembowskich, Tast oraz Biohurt.