Charakterystyczny dla galerii jest szpaler drewnianych słupów

Deweloper potwierdza, że niektóre starsze centra handlowe zostaną przeznaczone na sprzedaż. Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, w rozmowie z Retailnet.pl powiedział: – Centrum Handlowe Echo w Pabianicach to dobrze zarządzany i sprawnie funkcjonujący obiekt. Jego sprzedaż uzależniona jest od uzyskania przez Echo Investment atrakcyjnych warunków ewentualnej transakcji.

Informację o sprzedaży centrum w Pabianicach oraz biurowca Park Postępu podał Parkiet. Portal ustalił także, że pieniądze zarobione na transakcjach zostaną ponownie zainwestowane na rynku projektów komercyjnych i mieszkaniowych.

Obecnie deweloper prowadzi kilka inwestycji komercyjnych Polsce: Galerię Echo w Kielcach (otwarcie – sierpień 2011), Metropolis w Poznaniu, Galerię Olimpia w Bełchatowie, Galerię Amber w Kaliszu, Galerię Veneda w Łomży, Outlet Park Szczecin oraz Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu. Ponadto Echo Investment planuje budowę Galerii Mundo w Budapeszcie i Galerii Echo w Braszowie w Rumunii.

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Echo Investment realizuje inwestycje w czterech segmentach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

W 2010 roku spółka Echo Investment osiągnęła 146,86 mln zł skonsolidowanego zysku netto.