Empik to jedna z najbardziej znanych w Polsce marek, oferująca największy w kraju wybór dóbr kultury, wiedzy i rozrywki. W ofercie salonów znajduje się 2 400 000 tytułów – przede wszystkim książek i czasopism, płyt z muzyką, a także filmów i gier. Firma jest zdobywcą Godła "Jakości Obsługi 2009” (kategoria: prasa, książki, multimedia).

Galeria Rumia to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum handlowe. Na trzech poziomach handlowych znajduje się 90 lokali handlowo-usługowych. Na czterech poziomach parkingowych przygotowano blisko 500 miejsc postojowych. Największym najemcą obiektu są delikatesy Delima. Właścicielem galerii jest firma Polimeni International.

Polimeni International to znany na rynku amerykańskim developer, który od 10 lat prowadzi działalność także na terenie Polski. Strategia firmy zakłada głównie inwestycje w miastach średniej wielkości. Była ona inicjatorem projektów tzw. mix-use, łączących powierzchnię handlową, usługową, rekreacyjną i sportową, realizowaną w ramach jednej inwestycji. Grupa Polimeni zrzesza obecnie 15 spółek funkcjonujących w Polsce. Do jej głównych inwestycji należą galerie handlowe w Słupsku, Rumi i Jastrzębiu, projekty mieszkaniowe w Juracie i Pucku i projekty biurowe, jak nowy biurowiec w Gdańsku Wrzeszczu.