Na razie to tylko koncept. Nie ma jeszcze konkretnego planu. Jednak właściciel Gali złożył już do urzędu miejskiego niezbędną dokumentację i oczekuje na wydanie tzw. decyzji środowiskowej. Jak podaje Dziennik Wschodni, o planach rozbudowy lub przebudowy galerii mówiło się już dużo wcześniej. Teraz inwestor rozpoczął oficjalne postępowanie i zabiega o otrzymanie decyzji o warunkach zabudowy. Z ustaleń gazety wynika, że po rozbudowie obiekt będzie miał około 120 tys. mkw. powierzchni wygospodarowanej na pięciu kondygnacjach. Aby mógł powstać, konieczne będzie wyburzenie bezpośrednio sąsiadujących kamienic.

Galeria Gala „Dom i Wnętrze” znajduje się przy ulicy Fabrycznej 2. Budynek był już raz rozbudowywany, w początkowej fazie funkcjonował przez 17 lat jako „Gala-Centrum Budownictwa”. Nazwę i kształt zaczął zmieniać w 2006 roku.

– Zamierzeniem właścicieli Gala SA jest dalszy rozwój firmy oraz rozbudowa Galerii Gala „Dom i Wnętrze”. Aktualnie trwają przygotowania do inwestycji polegającej na rozbudowie obiektu. Pozwoli ona na zwiększenie liczby sklepów oraz rozszerzenie asortymentu oferowanego klientom, a tym samym tworzenie ponadregionalnego centrum handlowego – czytamy na stronie internetowej galerii.