Deichmann jest jednym z największych detalistów obuwia i akcesoriów obuwniczych w Europie. Firma powstała w 1913 roku w Niemczech i jest obecna na rynku polskim od 1997, gdzie posiada ponad 170 sklepów i zatrudnia ponad 1400 osób.

Projekt Turawa Park, finansowany przez Standard Life Investments jest obecnie na etapie prac wykończeniowych. Otwarcie planowane jest na wiosnę 2011 roku. Całkowita powierzchnia to ok. 40 tys. mkw. Inwestycja powstaje na terenie gminy Turawa, tuż koło północnej obwodnicy Opola. Na terenie obiektu znajdzie się ok. 80 sklepów, restauracji oraz punktów usługowych. Obecnie na liście najemców Turawa Parku można odnaleźć następujące sieci: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, CCC, TP SA, Play, Rossmann, Wojas, TUI, Floribuda, Toy Planet, Lovely Look (fryzjer), Sephora, Apart, Grycan, City Sport, Tabak, Euronet, Smooth the Fruit oraz pralnię Biała Róż.

Dodatkowo, inwestor sfinansował budowę połączenia z obwodnicą, które umożliwi szybkie i sprawne dotarcie do Centrum Opola.

Całkowita wartość inwestycji jest szacowana na około 75 milionów euro.

Główny inwestor centrum – Helical Poland – to założona w 2005 roku spółka zależna Helical Bar – brytyjskiej firmy inwestycyjno-deweloperskiej notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Londynie. Spółka specjalizuje się w budowie sklepów wielkopowierzchniowych i centrów handlowych. Do końca roku 2010 zamierza oddać do użytku obiekty o łącznej powierzchni ponad 110 tys. metrów kwadratowych w trzech projektach na południu Polski.