– Otwarcie pierwszej restauracji KFC na Podkarpaciu stanowiło jeden z priorytetów naszych działań, dlatego tak bardzo ucieszyła nas możliwość pojawienia się w Rzeszowie – mówi Maciej Jędrychowski, Local Store Marketing Manager AmRestu. – Od dłuższego czasu wyczuwalna była rosnąca, pozytywna atmosfera wokół tego wydarzenia. Mieszańcy często pytali nas o datę otwarcia naszej restauracji w Rzeszowie. Ponieważ naszym nadrzędnym celem jest spełnianie oczekiwań gości, pojawienie się restauracji KFC na Podkarpaciu stanowi z pewnością krok we właściwym kierunku – dodaje Jędrychowski.

Jak zapewniają przedstawiciele sieci, Centrum Handlowe Real w Rzeszowie należy do miejsc chętnie odwiedzanych przez mieszkańców miasta. Jest to również punkt rodzinnych zakupów. Z tych powodów sieć liczy na duży ruch konsumentów.

KFC jest siecią restauracji szybkiej obsługi, serwującą dania z kurczaka. Pierwsza restauracja powstała w Stanach Zjednoczonych w 1937 roku. Aktualnie około 12 milionów klientów dziennie jest obsługiwanych w blisko 14 tys. restauracji sieci obecnej w 80 krajach na całym świecie. W Polsce marka KFC należy do holdingu AmRest, który zarządza obecnie siecią ponad 100 restauracjami typu fast food.