Galeria Venus w II kwartale przyszłego roku zakończy rozbudową, tym samym obiekt handlowy powiększy się dwukrotnie, do 11 tys. mkw. Nowa przestrzeń czeka na najemców.

Za komercjalizację, zgodnie z ostatnio zawartym porozumieniem, będzie odpowiedzialna firma Retail Concept. Spółka będzie realizować również program rekomercjalizacji starej części galerii.

Jak podaje, są już podpisane umowy najmu z operatorami, takimi jak Stokrotka, RTV Euro AGD, Rossmann. Wymienione marki zajmą lokale o łącznej powierzchni ponad 2 tys. mkw. Aktualnie toczą się kolejne rozmowy z przedstawicielami marek z branży odzieżowej i obuwniczej.

– Galeria Venus jest największym obiektem handlowo-usługowym w mieście i powiecie świdnickim – podkreśla Anna Fabianowska, leasing manager w firmie Retail Concept. – Inwestor chce uzupełnić istniejącą ofertę handlową o nowe sklepy zwłaszcza z branż: odzieżowej i obuwniczej znanych firm sieciowych. Do tej pory mieszkańcy Świdnika musieli jeździć po tego typu produkty do Lublina. Jesteśmy przekonani, że po rozbudowie obiekt spełni oczekiwania mieszkańców miasta i okolic i nadal będzie dominującą galerią w Świdniku – dodaje.

Aktualnie Galeria Venus ma 6.5 tys. mkw. powierzchni, na której znajduje się około 40 lokali handlowo-usługowych.