Galerie wpływają na środowisko, które je otacza

– Planujemy złożyć wniosek w marcu i niezwłocznie po wydaniu pozwolenia przystąpić do budowy obiektu – powiedział Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Echo Investment jest właścicielem 3,5 hektarowej działki w centrum Kalisza u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. To właśnie tam powstaje Galeria Amber – czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe o powierzchni 33 tys. mkw. przeznaczonej pod wynajem. W obiekcie znajdzie się 140 sklepów i punktów usługowych oraz kawiarnie i restauracje. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano parking na 1170 miejsc.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z procesu najmu. Podpisaliśmy już umowy z kluczowymi najemcami m.in. z sieciami C&A, New Yorker i Rossmann. Finalizujemy również umowy z firmą KappAhl, sklepem elektronicznym i hipermarketem – dodaje Marcin Materny.

Koncepcję architektoniczną Galerii Amber przygotowała pracownia Bose International Planning and Architecture.

Echo Investment SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.