Aby sprawdzić jak wyglądają aktualne prace wystarczy kliknąć zakładkę Postęp Prac na www.nova-park.pl.

NoVa Park to centrum handlowe o zasięgu regionalnym zlokalizowane na ulicy Przemysłowej i Grobla w Gorzowie Wielkopolskim. Na powierzchni GLA wynoszącej 32,4 tys. mkw. zostanie uruchomionych 140 lokali handlowo-usługowych, w tym 14 gastronomicznych. Kupujący będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych.

Oddanie obiektu planowane jest na I kwartał 2012 roku. Wśród najemców zajmujących już ponad 60 proc. powierzchni znajdą się m.in. Piotr i Paweł, MK Bowling, H&M, C&A, KappAhl, Intersport oraz KFC.

Generalnymi wykonawcami tego największego w regionie centrum handlowego są Warbud i Mercury Engineering.

Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock). Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo-rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie, Rumunii (o powierzchni całkowitej 330 tys. mkw.).