Galeria zostanie otwarta wiosną 2012 roku

– Złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę w Urzędzie Miasta Łodzi i teraz oczekujemy na decyzję. Na razie nie wiadomo, kiedy otrzymamy odpowiedź – powiedział przedstawiciel inwestora w rozmowie z Retailnet.pl.

W listopadzie zeszłego roku został zakończony projekt architektoniczny, który przygotowała pracownia Hermanowicz Rewski Architekci.

Kompleks będzie przykładem połączenia nowoczesnej architektury z industrialną przeszłością Łodzi. Koncepcja nawiązuje do łódzkich fabryk z przełomu XIX i XX wieku. Wewnątrz zostanie wykorzystanych wiele oryginalnych elementów architektonicznych z tego okresu, np. żeliwne płyty podłogowe i kolumny. Licowana naturalną cegłą frontowa elewacja będzie przypominać oryginalne wykończenia fabryczne.

Centrum Handlu, Biznesu i Rozrywki Sukcesja w Łodzi, którego inwestorem jest łódzka spółka Fabryka Biznesu, to kompleks ponad 120 tys. mkw. powierzchni użytkowej i około 55 tys. mkw. powierzchni najmu. Znajdą się w nim m.in.: galeria handlowa ze strefą gastronomiczną (130 lokali), trzygwiazdkowy hotel klasy biznesowej z zapleczem konferencyjnym, strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem (dziewięć sal kinowych), biurowiec klasy A oraz podziemny, wielopoziomowy parking na prawie 1100 samochodów.

Projekt zakłada rewitalizację 3,2 ha poprzemysłowego terenu między al. Politechniki, ul. Rembielińskiego i kampusem Politechniki Łódzkiej, w pobliżu ścisłego centrum Łodzi i Międzynarodowych Targów Łódzkich.

Inwestycja została wpisana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi na listę projektów kluczowych dla regionu i otrzyma dofinansowanie "na odnowę obszarów miejskich" z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.