W Galerii Echo zakończono kolejny etap prac – obecnie obiekt znajduje się w „stanie surowym zamkniętym”. Nowa część jest już ogrzewana. Obiekt jest zasilany z docelowego przyłącza gazowego i elektrycznego. Odsłonięto także ukończoną elewację od strony południowej. Gotowy jest również szklany dach, który przykrył pasaż w nowej części obiektu.

Swoje lokale odbierają pierwsi najemcy. Wśród nich jest grupa Inditex, która rozpoczyna prace nad aranżacją sklepów Zara, Bershka, Stradivarius i Pull&Bear. Poziom komercjalizacji nowej części wynosi 95 proc.

Galeria Echo w Kielcach to największy obiekt handlowo-rozrywkowy w regionie świętokrzyskim. W nowym centrum znajdzie się blisko 300 sklepów i punktów usługowych.

Na poziomach -1, 0 i +1 przewidziana została bogata oferta handlowa i usługowa wraz z licznymi restauracjami, kawiarniami i fast food. Ostatnią kondygnację przeznaczono na funkcje rozrywkowe i rekreacyjne. Klienci będą mieli do dyspozycji 12-torową kręgielnię, siłownię, fitness, a dla dzieci przewidziana jest bawialnia o powierzchni ok. 300 mkw. Również na drugim poziomie Galerii Echo zlokalizowana będzie Dekorada z wyselekcjonowaną ofertą wyposażenia i dekoracji wnętrz.

Powierzchnia całkowita Galerii Echo to 159 tys. mkw., z czego powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie 70 tys. mkw. Klienci będą mogli korzystać z około 2,3 tys. miejsc parkingowych.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.