RTV Euro AGD jest pierwszą ogólnopolską siecią sklepów specjalizującą się w sprzedaży detalicznej artykułów gospodarstwa domowego, sprzętu audio-wideo, laptopów oraz sprzętu komputerowego i fotograficznego. Firma została założona w 1990 roku. Obecnie RTV Euro AGD posiada około 170 sklepów w 85 miastach w Polsce.

W galerii swoje salony otworzą także: Triumph International i Kawiarnia Madagaskar.

Za wynajem powierzchni odpowiedzialny jest zespół Helical we współpracy z firmą King Sturge i Colliers International.

Europa Centralna to projekt łączący ideę galerii i parku handlowego. Znakomita lokalizacja – na największym skrzyżowaniu autostrad w tej części Europy oraz ponad 4,9 mln klientów w promieniu 60 minut jazdy sprawi, że projekt osiągnie dominującą pozycję handlową w regionie. Europa Centralna jest projektem firmy Helical Poland, łączącym ideę galerii i parku handlowego. Pierwszy etap inwestycji to 67 tys. mkw. powierzchni handlowej netto.

Prace przygotowawcze na terenie inwestycyjnym i połączenia drogowe są na etapie ukończenia. Generalny wykonawca  projektu zostanie wkrótce wybrany. Otwarcie centrum Europa Centralna planowane jest na 2012 rok.

Helical Poland specjalizuje się w budowie parków handlowych i centrów handlowych. W najbliższych latach zamierza oddać do użytku ponad 110 tys. mkw. w kolejnych projektach zlokalizowanych na południu Polski. Helical Poland poszukuje możliwości inwestycyjnych w największych polskich aglomeracjach. W strefie zainteresowań firmy mieszczą się istniejące obiekty, tereny przeznaczone pod zabudowę wielkopowierzchniową oraz projekty typu joint-venture.