Nowym właścicielem centrum handlowego Panorama jest spółka First Property. Strony nie ujawniły wartości transakcji.

Panoramę otwarto w marcu 2009 roku. Kompleks położony jest przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 17 z głównym wjazdem do Krasnegostawu. Galeria oferuje 5,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Główni najemcy to m.in. Media Expert, CCC, Takko, Meble Bodzio, Pepco oraz Drogeria Natura.

– Obecnie Ardom kończy przygotowania do rozbudowy istniejącego obiektu handlowego Max w Hrubieszowie – największego centrum handlowego w tym mieście. Właściciel Ardomu przewiduje sprzedaż obiektu w obecnej fazie lub po ukończeniu rozbudowy – dodaje Anita Rajchelt z Działu Rynków Kapitałowych Cushman & Wakefield.

Powierzchnia najmu galerii Max w Hrubieszowie to ponad 5,4 tys.mkw. z możliwością rozbudowy do około 7,1 mkw. Operatorem spożywczym w centrum jest Carrefour Express.

Cushman & Wakefield jest wiodącą na świecie firmą świadczącą usługi doradcze na rynku nieruchomości. Powstała w 1917 r. i obecnie zatrudnia ponad 15.000 pracowników w 230 biurach w 60 krajach. Firma reprezentuje wielu klientów, od niedużych organizacji po korporacje umieszczane w rankingu „Fortune 500”. Cushman & Wakefield oferuje pełen zakres usług w czterech głównych obszarach: Obsługa Transakcji, Rynki Kapitałowe, Rozwiązania dla Klienta oraz Usługi Doradcze.