W 2011 roku powstanie 10 restauracji sieci

Galeria Słoneczna jest przygotowywana do otwarcia. Większość lokali znajdujących się na parterze centrum zostało już przekazanych najemcom, a część z nich jest na etapie kończenia prac przy lokalach. Wśród nich są sklepy z grupy Inditex: Zara, Pull&Bear, Stradivarius, Berskha, a także H&M, C&A, Orsay, Cropp Town. Obecnie trwa przekazywanie kolejnych lokali najemcom na pierwszym piętrze. Równie zaawansowane prace prowadzone są w Multikinie.

Trwa ustalanie szczegółów związanych z akcją marketingową towarzyszącą otwarciu centrum. Na razie inwestor nie chce zdradzić szczegółów. Wiadomo jedynie, że będzie to szereg niespodzianek.

W centrum handlowym Słoneczna obok siebie znajdzie się siedem najbardziej znanych i popularnych wśród odwiedzających marek. Pojawi się także duży operator spożywczy – swój sklep otworzy sieć MarcPol.

W części food court znajdą się sieciowe firmy takie jak KFC, Burger King, Salad Story, Nasz Naleśnik, czy lodziarnie Fratelli i Lodomania, a także znane radomskie restauracje – Teatralna i Samira.

Galeria Słoneczna jest jednym z elementów wielofunkcyjnego projektu Centrum Słoneczne – nowej koncepcji zagospodarowania radomskiego śródmieścia. W skład tego wielofunkcyjnego kompleksu Galerii Słonecznej wchodzi także Aquapark, Osiedle Słoneczne oraz projekty towarzyszące – sezonowe lodowisko, otwarty amfiteatr, tereny zielone ze ścieżkami rowerowymi i placami zabaw dla dzieci.

Galeria Słoneczna w Radomiu to projekt firmy AIG/Lincoln Polska. Ta międzynarodowa spółka deweloperska i inwestycyjna świadcząca usługi także z zakresu zarządzania nieruchomościami. AIG/Lincoln Polska aktywnie działa na polskim rynku nieruchomości od 1997 roku i zrealizowała szereg komercyjnych oraz mieszkaniowych projektów. Są to m.in. siedziba AIG Amplico Life, Saski Point, Saski Crescent, Riverside Park, Grzybowska Park oraz Osiedle Kampinos.