Grupa Barlinek jest wiodącym producentem warstwowych podłóg drewnianych o potencjale produkcji ponad 9 mln mkw. rocznie. Najważniejszym oferowanym produktem jest deska barlinecka – warstwowa podłoga ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Sprzedaż podłóg prowadzona jest do ponad 50 krajów na czterech kontynentach. Grupa oprócz deski barlineckiej wytwarza także podłogi lite, certyfikowane podłogi do obiektów sportowych, listwy podłogowe oraz paliwa energetyczne: pelet drzewny i brykiet kominkowy.

Dekorada to specjalnie zaprojektowana, wyróżniona funkcjonalnie i architektonicznie przestrzeń handlowa dedykowana jednej branży. W nowej Galerii Echo w Kielcach, na 5 tys. mkw. znajdzie się kilkudziesięciu najemców oferujących produkty i usługi związane z wyposażaniem i dekorowaniem wnętrz.

Powierzchnia całkowita Galerii Echo to 159 tys. mkw., z czego powierzchnia przeznaczona na wynajem wyniesie około 70 tys. mkw. Klienci będą mogli korzystać z około 2,3 tys. miejsc parkingowych. Nowa Galeria Echo zostanie otwarta w sierpniu 2011 roku.

Projekt rozbudowy Galerii Echo powstał w Pracowni Architektonicznej Detan z Kielc, natomiast projekt elewacji i wnętrz wykonała warszawska pracownia architektoniczna Open Architekci.