Międzynarodowe jury w kategorii działania Public Relations nominacją wyróżniło "Polsko – Czeski slam poetycki" zorganizowany przez Sferę w listopadzie ubiegłego roku. Galeria jest jedną z ośmiu polskich centrów handlowych nominowanych w tym roku do nagrody Solal.

Celem konkursu, organizowanego od prawie 35 lat, jest wyłonienie najlepszych i najbardziej efektywnych działań marketingowych realizowanych przez centra handlowe w Europie.

Nominacje do nagród Solal Awards to ważne wyróżnienie w branży handlowej, a ceremonia przynania nagród jest najważniejszym europejskim wydarzeniem w branży marketingu centrów handlowych.
Wyniki tegorocznej edycji konkursu oraz rozdanie nagród odbędzie się w Istambule 7 kwietnia 2011 roku, podczas Europejskiej Konferencji Marketingowej ICSC. W finale Sfera zmierzy się z 13 innymi centrami handlowymi, w tym z łódzką Manufakturą, katowicką Silesia City Center i Portem Łódź.

Sfera to śródmiejska przestrzeń publiczna w Bielsku-Białej łącząca w sobie wiele różnorodnych funkcji. Składa się między innymi z galerii handlowej z bezkonkurencyjną ofertą 250 sklepów czołowych marek polskich i zagranicznych, biurowca, 25 kawiarni i restauracji, nowoczesnego kina z siedmioma salami, klubu fitness, a także klubu muzycznego z kręgielnią i dyskoteką.