Acteeum planuje rozpocząć budowę centrum handlowego już na przełomie III i IV kwartału br. Aktualnie firma czeka tylko na wydanie pozwolenia na budowę. Zgoda na przebudowę infrastruktury drogowej wokół inwestycji została już wydana zarówno ze strony Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu, jak i Urzędu Miasta, co zapewnia dogodną komunikację nowego centrum z układem drogowym Inowrocławia.

Nowoczesna galeria handlowa powstanie na 10-hektarowej działce. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie ok 30 tys. mkw. Dla klientów galeria będzie dostępna najpóźniej w IV kwartale 2012 roku.

– Mając wsparcie ze strony władz miasta oraz powiatu w zakresie inwestycji oraz bardzo pozytywny odzew ze strony potencjalnych najemców, jesteśmy przekonani, że nowo powstała galeria handlowa odniesie sukces komercyjny a mieszkańcy Inowrocławia i okolic zyskają miejsce, w którym będą mogli robić kompleksowe zakupy oraz spędzać miło czas. Inowrocław jest jednym z ostatnich miast w Polsce tej wielkości, nie posiadającym nowoczesnej galerii handlowej – mówi prezes Acteeum, Tomasza Szewczyk.

Acteeum Central Europe Sp. z o.o., należąca do Acteeum Group, jest firmą działającą w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Odpowiada m.in. za rozbudowę centrów handlowych należących do ING REIM: Ogrody w Elblągu i Sarni Stok w Bielsku-Białej. Obecnie trwa komercjalizacja tych obiektów.