Budowa galerii na wrocławskich Maślicach rozpocznie się, pomimo że WKS Śląsk Wrocław – spółka realizująca centrum – nie otrzymał finansowania. Jak już informowaliśmy, w połowie stycznia 2011 roku firma miała dostać kredyt na realizację inwestycji, której wartość szacuje się na 150 mln euro. Jednak do tej pory umowa nie została podpisana. Na czele konsorcjum finansującego budowę ma stanąć BRE Bank. Pieniądze na pierwsze prace budowlane wyłożył współwłaściciel Śląska Wrocław – Zygmunt Solorz-Żak.

Udziały w spółce odpowiedzialnej za powstanie galerii przy stadionie ma również miasto, które przekazało pod realizację projektu tereny o szacunkowej wartość 50 mln zł. Właścicielami gruntów pozostanie gmina, zaś WKS będzie je dzierżawił. Zyski z inwestycji zasilą kasę klubu piłkarskiego. Mają one umożliwić wprowadzenie drużyny na szczyt polskiej ekstraklasy oraz do rozgrywek piłkarskiej Ligii Mistrzów.

Czterokondygnacyjny budynek na planie koła stanie na działce o powierzchni 6,8 hektara. Na 200 tys. mkw. powierzchni całkowitej budowli znajdzie się 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Klienci będą mieli do dyspozycji hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Znajdzie się tu także kompleks fitness & spa oraz nowoczesny tor bowlingowy. W galerii powstaną również wielosalowe kino, centrum rozrywki, a także liczne restauracje i kawiarnie. Na zadaszonym parkingu zmieści się 2,5 tys. samochodów.