Z informacji przekazanych przez inwestora – firmę Korczowa Dolina – realizacja Hali Kijowskiej – pierwszego etapu prac, odbywa się bez przeszkód. Zakończone zostało fundamentowanie pod słupy, a konstrukcja żelbetowa wykonana jest już w 90 proc. Montaż stalowej konstrukcji dachu zakończy się około 15 marca. W tym samym czasie prowadzona będzie także budowa sieci infrastruktury technicznej: kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągu wody pitnej i pożarowej, gazociągu oraz kanalizacji elektroenergetycznej. Na obecnym etapie wykonano już wykopy pod większość sieci. Po zakończeniu tego etapu przygotowywana będzie podbudowa pod przyszłe drogi, place oraz parkingi.

W ostatnim czasie, do licznej grupy najemców dołączyły kolejne marki. W Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina swoje salony otworzą m.in. firma Qlu, która prowadzić będzie sklep drogeryjno-kosmetyczny, firma Mares oferować będzie małe AGD i porcelanę, lokal o powierzchni 850 mkw. zajmie sklep z asortymentem warzywno-owocowym połączonym z przetwórstwem. Do grona najemców dołączyła także firma 777Shop, która zainstaluje 10 automatów samoobsługowych proponujących m.in. napoje, słodycze oraz przekąski.

Oprócz podpisanych umów, powierzchnie Hali Kijowskiej zostały zarezerwowane w 25 proc. Wśród najemców pojawią się krajowe i zagraniczne firmy z branży odzieżowej, spożywczej, drogeryjnej, RTV/AGD, budowlanej, meblowej, motoryzacyjnej oraz innych. W fazie finalizacji negocjacji znajdują się także kolejni najemcy oferujący sprzedaż odzieży, galanterii i obuwia. Prowadzone są również zaawansowane rozmowy z operatorem spożywczym, zainteresowanym wynajęciem lokalu o powierzchni 500 mkw., w którym mieścić się będzie supermarket.

Całkowita wartość inwestycji, której otwarcie w pierwszej fazie planowane jest wiosną 2011 roku, wynosi 150 mln zł.

W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 tys. mkw. powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2,2 tys. miejsc postojowych dla samochodów osobowych, ciężarowych i autokarów.