Powierzchnia sklepu RTV Euro AGD zostanie powiększona do 1,4 tys. mkw.

RTV Euro AGD jest pierwszą ogólnopolską siecią detaliczną, oferującą sprzęt audio-wideo, gospodarstwa domowego, sprzęt komputerowy, telekomunikacyjny, fotograficzny oraz akcesoria. Firma posiada 166 sklepów w 85 miastach w Polsce.

Centrum handlowe Jantar zostanie w najbliższym czasie rozbudowane do 46 tys. mkw., stając się tym samym trzecim pod względem wielkości centrum handlowym w północnej Polsce. Dotychczasowymi najemcami CH Jantar są m.in.: Real, H&M, KappAhl, Deichmann, RTV Euro AGD, Smyk, Empik, House i Mohito.

W nowej części Jantara dołączą do nich m.in.: Multikino, MK-Bowling, ZARA, Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Reserved, Cropp, Jeans Club, Tally Weijl, Cubus i New Yorker. Powierzchnia rozbudowywanego Jantara jest już wynajęta w ponad 75 proc.

W grudniu ubiegłego roku centrum handlowe Jantar zostało zakupione przez Fundusz European Property Investors Special Opportunities, L.P., zarządzany przez AEW Europe oraz Tristan Capital Partners. Wartość transakcji wyniosła ok. 92 mln euro. Mayland Real Estate realizuje proces deweloperski i jest odpowiedzialny za bieżące zarządzanie nieruchomością.

Mayland Real Estate sp. z o.o. specjalizuje się w budowie regionalnych centrów handlowych. Utworzony w 2006 roku Mayland, oddał do użytku w 2008 roku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantara w Słupsku. Mayland planuje w najbliższych latach budowę centrów handlowych o łącznej powierzchni ok. 240 tys. mkw. GLA.