Galeria rozpoczyna sezon wiosenny

Kino, które powstaje przy Galerii Olimp od ul. Bursaki, ma mieć 2 tys. mkw. powierzchni. Inwestor planuje, że będzie to obiekt z sześcioma salami kinowymi. Cały projekt powinien zostać przygotowany w ciągu czterech miesięcy. Obecnie inwestor zbiera informacje o wymaganiach technicznych. Jednocześnie firma Transhurt prowadzi negocjacje z operatorami kinowymi. – Przedwstępna umowa z konkretną siecią kinową powinna zostać podpisana do końca miesiąca – powiedział w rozmowie z Retailnet.pl Grzegorz Dębiec, prezes firmy Transhurt.

W związku z budową kompleksu kinowego modernizacji zostanie poddana najstarsza część Galerii Olimp. Jak zapowiada inwestor – prace będą prowadzone stopniowo – tak, aby zapewnić ciągłość funkcjonowania całego obiektu.

Całość projektu ma kosztować 10 mln zł.

Po ostatniej rozbudowie centrum handlowe Olimp stało się jedną z największych tego typu galerią we wschodniej Polsce. Przebudowę rozpoczęto w 2007 roku, gotowy obiekt został oddany do użytku w połowie 2009 roku, zwiększając powierzchnię budynku do 65 tys. mkw. W aktualnej postaci obiekt dysponuje czterema kondygnacjami, w tym dwiema podziemnymi. Powierzchnia całego obiektu wynosi ponad 90 tys. mkw. W galerii prowadzi handel ponad 300 sklepów i punktów, zatrudniając ponad dwa tysiące pracowników. W sumie na parkingach Olimpu może zaparkować ponad 1,5 tys. samochodów.