Profesjonalna Pralnia będzie świadczyć kompleksowe usługi prania chemicznego oraz wodnego. Nowy lokal znajdzie się na poziomie -1 i zajmie powierzchnię 94 mkw. Z usług pralni klienci będą mogli skorzystać już wkrótce.

Pod koniec lutego właściciel Galerii Rumia poinformował także o planowanym na maj br. otwarciu salonu sieci Empik. W gronie najemców są także: C&A, Pepco, Reserved.

Galeria Rumia to nowoczesne, wielofunkcyjne centrum handlowe o powierzchni 39 tys. mkw. Na trzech poziomach handlowych znajduje się 90 lokali handlowo-usługowych. Na czterech poziomach parkingowych przygotowano blisko 500 miejsc postojowych. Największym najemcą obiektu są delikatesy Delima. Właścicielem galerii jest firma Polimeni International.

Polimeni International to znany na rynku amerykańskim developer, który od 10 lat prowadzi działalność także na terenie Polski. Strategia firmy zakłada głównie inwestycje w miastach średniej wielkości. Była ona inicjatorem projektów tzw. mix-use, łączących powierzchnię handlową, usługową, rekreacyjną i sportową, realizowaną w ramach jednej inwestycji. Grupa Polimeni zrzesza obecnie 15 spółek funkcjonujących w Polsce. Do jej głównych inwestycji należą galerie handlowe w Słupsku, Rumi i Jastrzębiu, projekty mieszkaniowe w Juracie i Pucku i projekty biurowe, jak nowy biurowiec w Gdańsku Wrzeszczu.