Nowy salon marki Max Mara zostanie otwarty 17 marca przy ulicy Nowy Świat 5 w Warszawie. Sklep będzie miał dwa piętra o łącznej powierzchni 276 mkw. To jeden z największych salonów tej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. Szeroka oferta z najbardziej prestiżowych kolekcji Max Mara dostępna będzie w nowoczesnym wnętrzu wzorowanym na mediolańskim salonie Max Mara przy Corso Vittorio Emanuele, przygotowanym przez studio „Duccio Grassi Architects”.

Zgodnie z projektem organiczne materiały i proste linie stworzą zorganizowaną wizualnie przestrzeń charakteryzującą się płynnym połączeniem kontrastów. W nowym miejscu dominować będą elementy drewna, szkła i światła. Salon będzie swoistą, oddzieloną od świata zewnętrznego przestrzenią, która doskonale wpasowuje się w otoczenie. Salon zostanie podzielone na specjalne, współgrające ze sobą sekcje.

Znaczącą część asortymentu będą stanowiły, oprócz linii klasycznych, najnowsze kolekcje pokazowe Max Mara Sfilata oraz ekskluzywna, zimowa kolekcja płaszczy Max Mara Atelier. Nowy salon Max Mara zainteresuje również kobiety, które poszukują najbardziej ekstrawaganckich kolekcji prosto z wybiegów mody w Mediolanie i Paryżu. Właśnie dla nich będą tam dostępne bogate kolekcje Sportmax i Sportmax Sfilata. Nie zabraknie także akcesoriów marki Max Mara.

Właścicielem nowego salonu jest Powierza Family Company, największy partner Max Mara Fashion Group w Polsce i wyłączny przedstawiciel firmy na terenie Warszawy od 1996 roku. Firma posiada 14 sklepów oferujących marki należące do Max Mara Fashion Group, w tym cztery salony Max Mara oraz dwa Weekend by Max Mara.