Zakończył się już długi etap oczekiwania na zgodę magistratu i Echo Investment może wreszcie przystąpić do budowy Galerii Olimpia w Bełchatowie. Nowa galeria powstanie w wyniku rozbudowania zrealizowanego w 2000 roku projektu Centrum Handlowego Echo przy zbiegu ulic Kolejowej i Armii Krajowej. Będzie to obiekt o charakterze handlowo-rozrywkowym. Miejsce znajdą tu również punktu usługowe. Jak podaje inwestor, łączna powierzchnia rozbudowanego obiektu przeznaczona pod wynajem wyniesie 30,5 tys. mkw. Na tej przestrzeni znajdzie się miejsce na około 100 lokali. Będą marki odzieżowe, kosmetyczne i spożywcze.

Aktualnie trwają zaawansowane rozmowy z najemcami. Proces komercjalizacji sięgnął już poziomu 60 proc., a do ostatecznego oddania budynku do użytku i przyjęcia pierwszych klientów pozostało jeszcze półtora roku. – Mamy zawarte umowy między innymi z hipermarketem Tesco, Multikinem (sześć sal z 1233 siedzeniami łącznie) oraz sieciami Rossmann, CCC oraz Martes Sport – wymienia Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Dodatkowo do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 1100 miejsc postojowych. Natomiast za pomysł i kreację całego projektu odpowiada pracownia Mofo Architekci.