Przedstawiciele zarządcy Maximusa ze spółki Sibilgroup spotkają się z reprezentantami najemców. Rozmowy zostały zaplanowane na godzinę 10.00, odbędą się w biurze zarządu.

Jak już informowaliśmy, najemcy nadarzyńskiego centrum handlowego żądają obniżenia stawek czynszu, podając za główny argument zmniejszenie się liczby klientów odwiedzających obiekt. Problem ten zauważa również Abraham Herbin, dyrektor generalny Sibilgroup. – Ogólny kryzys w Polsce nie ominął Centrum Handlowego Maximus, tak jak i całej branży centrów handlowych, dla której podstawowym problemem jest spadek liczby odwiedzających i kupujących – mówi dla Retailnet.pl.

Jednak jak zaznacza, zdaniem zarządu Maximusa lepszym rozwiązaniem niż obniżki czynszów jest inwestowanie tych pieniędzy w działania promocyjne, mające na celu zwiększenia liczby klientów detalicznych oraz hurtowych. – Pomimo niesprzyjającej sytuacji zarząd Centrum Maximus stale intensyfikuje działania marketingowe oraz skupia się na pozyskiwaniu strategicznych najemców – takich jak nowo otwarty Maxioutlet – których obecność stanowi duży magnes i potencjał zakupowy – mówi. – Zarząd ma na uwadze tymczasową trudną sytuację. Wierzę, że przy obopólnej woli współpracy naszej i reprezentantów najemców, wspólnie znajdziemy rozwiązanie osiągnięte w pokojowy sposób. Chcemy uniknąć tego typu sytuacji, które nie pomagają ani najemcom, ani centrum, ponieważ rzutują na wizerunek obiektu i zniechęcają potencjalnych klientów do jego odwiedzenia – konkluduje.