„Przedmiotem umowy jest kompleksowa realizacja projektu w zakresie rozbudowy centrum handlowego Magnolia Park we Wrocławiu, obejmująca m.in. wykonanie robót budowlanych oraz przygotowanie i uzyskanie niezbędnej dokumentacji w zakresie objętym umową” – czytamy w komunikacie NFI Octava, którego spółką zależną jest firma Legnicka Development. Wartość transakcji to ponad 34 mln zł.

Prace przy rozbudowie obiektu mają się rozpocząć jeszcze w marcu 2011 roku.

Magnolia Park to regionalne centrum handlowe mieszczące się przy ul. Legnickiej we Wrocławiu. Na blisko 75 tys. mkw. działa ponad 230 sklepów, kawiarni, restauracji, punktów usługowych, a także kino Helios, ścianka wspinaczkowa, salony fryzjerskie i studio kosmetyczne. Magnolia Park to również rekreacja i rozrywka. Na terenach otaczających centrum znajdują się: amfiteatr wykorzystywany podczas koncertów, przedstawień teatralnych czy projekcji filmów, otwarte boisko do gry w koszykówkę.
Całkowita powierzchnia zajmowana przez centrum to 240 tys. mkw. Powierzchnia przeznaczona do wynajęcia to 74 428 mkw. Centrum ma dwa poziomy z łączną liczbą 250 lokali, w tym dziewięć dwupoziomowych (w sumie 17 902 mkw.) i 20 o powierzchni powyżej 500 mkw. (w sumie 27 170 mkw.).