Marka H&M otworzy sklep o powierzchni 1,6 tys. mkw. Nieco więcej, bo 1,7 tys. mkw. zajmie salon firmy odzieżowej C&A. Z kolei New Yorker będzie dysponował powierzchnią 1 tys. mkw. Lokale, które zostały właśnie wynajęte są dwupoziomowe.

Na początku marca informowaliśmy, że Echo Investment – inwestor Galerii Amber – powiadomił o otrzymaniu decyzji środowiskowej w sprawie budowy obiektu. Następnym krokiem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę. – Planujemy złożyć wniosek w marcu i niezwłocznie po wydaniu pozwolenia przystąpić do budowy obiektu – powiedział Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment. Zakończenie prac przy realizacji centrum ma nastąpić w 2012 roku.

Galeria Amber to czterokondygnacyjne centrum handlowo-rozrywkowe, które powstaje w centrum Kalisza, w sąsiedztwie głównych dworców PKP i PKS, u zbiegu ul. Górnośląskiej i Trasy Bursztynowej. Powierzchnia przeznaczona pod wynajem wyniesie 33,5 tys. mkw.

W obiekcie znajdzie się 140 sklepów i punktów usługowych wraz z kawiarniami i restauracjami. Zaplanowano też 7-salowe kino, którego operatorem będzie sieć Helios. Do dyspozycji klientów przewidziano parking na 1170 miejsc. Inwestor podpisał już umowy z kluczowymi najemcami. Finalizowane są również umowy ze sklepem elektronicznym i hipermarketem.