Nieruchomość ma 2,1415 ha. Teren przylega do ulicy Obwodnica oraz do ulic: Skośnej i Małej, wprost przy skrzyżowaniu dróg 11 i 78. Do centrum miasta jest ok. 1,3 km. Działka jest zlokalizowana w atrakcyjnym miejscu, tuż przy tarnogórskim węźle drogowym. Obecnie na 4-km odcinku obejmującym obwodnicę miasta istnieją: stacja paliw BP, Lotos, aquapark, markety: MediaExpert, Jysk, Lidl, Okay, Tesco, Kaufland oraz Castorama.

Odnośnie tego terenu zostały wydane dwie decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu, które pozwalają na budowę np. obiektów dwukondygnacyjnych o przeznaczeniu handlowo–usługowo–biurowym z dopuszczalną funkcją mieszkalną.

Obecnie Gmina Tarnowskie Góry jest w trakcie ustalania studium, w którym niniejszy teren został zapisany jako przeznaczony pod budownictwo wielkopowierzchniowe.

W opinii na temat ustalenia szczegółowych warunków górniczo-geologicznych i oceny zagrożenia powierzchni terenu ze strony starych wyrobisk, proponowany grunt kwalifikuje się jako nadający się pod budownictwo wszelkich obiektów bez jakichkolwiek ograniczeń ze względu na uwarunkowania górnicze.
Działka należy do prywatnego właściciela.

Według danych Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową w Warszawie, Tarnowskie Góry należą do miast klasy A pod względem atrakcyjności inwestycyjnej.