Informację o wydaniu pozwolenia na budowę potwierdził Robert Grabowski – rzecznik UM Koszalin. Wniosek wpłynął do Urzędu Miasta w Koszalinie pod koniec zeszłego roku i został rozpatrzony pozytywnie. Jeżeli nie będzie odwołań od tej decyzji, to uprawomocni się ona za dwa tygodnie. Od tego czasu inwestor będzie miał trzy lata na wybudowanie kompleksu. Właścicielem terenu są spółki Ariadna i Apollo. Firma Ariadna to jednocześnie inwestor planowanego obiektu.

Inwestycja będzie się znajdować przy planowanej obwodnicy miasta, w pobliżu osiedla Unii Europejskiej. Teren ma ponad 200 tys. mkw. Powstanie na nim centrum handlowe oraz hipermarket typu „Dom i Ogród”. Łącznie oba projekty zajmą powierzchnię ponad 60 tys. mkw. Na parterze centrum do użytku ma zostać oddane ponad 29 tys. mkw., a na piętrze – blisko 23 tys. mkw.

Oprócz budowy kompleksu handlowego właściciel zobowiązał się wybudować konieczną infrastrukturę dojazdową do centrum oraz przebudować już istniejącą.

Projekt architektoniczny wykonała szczecińska pracownia kierowana przez Izabelę Kozłowską.
 
Inwestor obiektu nie chce na razie zdradzać szczegółów dotyczących projektu, w tym koncepcji architektonicznej. Więcej informacji firma ujawni w ciągu najbliższych tygodni.