EXIsport oferuje znane i popularne marki, takie jak: Nike, Adidas, Fila, Wilson, Blizzard, Kettler, Brunotti, Diverse, Grisport i inne, a także własne: Radical, EXItrek, EXItrek, EXIfit, EXIfun i EXIray.

W sklepach tej sieci znaleźć możemy każdego rodzaju sprzęt sportowy: rowery, narty, obuwie sportowe, do tenisa, squasha, a także wszystko, co jest potrzebne do sportów wodnych, joggingu i fitnessu.

Kluczowymi najemcami centrum są: Carrefour, Praktiker, Super-Pharm, Rossmann, Sephora, CCC, Empik, City Sport, Apart i Takko Fashion. W styczniu informowaliśmy także, że najemcą food courtu w galerii będzie KFC. Swoją lodziarnię w Turawa Park otworzy także Grycan.

Obiekt powstaje na terenie gminy Turawa, przy obwodnicy północnej Opola, tuż za granicami administracyjnymi miasta. Łącznie znajdzie się tu ok. 80 sklepów, punktów usługowych i restauracji. Całkowita powierzchnia centrum to 40 tys. mkw. Inwestor wybuduje także drogę łączącą park handlowy z obwodnicą. Przy sklepach powstanie również parking na 1,6 tys. samochodów.

Wkrótce firma Helical Poland, inwestor Turawa Park, poinformuje o oficjalnym terminie otwarcia galerii.

Wartość inwestycji to 75 mln euro.

Leasingiem zajmuje się zespól Helical Poland, który działa we współpracy z Colliers International i Mallson.